EN | DE
Ondřej Kepka - úvodní fotografie

Ondřej Kepka

Fotogalerie

Filmový historik Karel Čáslavský

S novým rokem přišla smutná zpráva. Zemřel filmový historik Karel Čáslavský.

Byl to profesionál, který neváhal pomoci tehdy začínajícímu absolventovi režie, Ondřeji Kepkovi a našel mu unikátní záběry pro krátký dokument. Nemusel, ale udělal to, neschoval si dokumenty pro sebe, ale dal je k dispozici pro cizí film. Takových kolegů moc není.

Když na něj teď vzpomínám, je mně jasné, že mi bude moc chybět. Když jsem začínal natáčet Ondřejovu filmovou školu, oslovil jsem ho, aby mně pomohl s úvodní otázkou prvního dílu : Co je to vůbec film ? Nepovyšoval se a pomohl divákům, laikům, jednoduše vysvětlit, jak se zaznamenává pohyb, co je to filmové pollíčko, okenička, záběr... Dělal svoji práci pro druhé, ne jen pro své zviditelnění.

Milý Karle, díky za to, že jsem Tě mohl potkat a žes mně dal naději, že naše práce má smysl - a žes mně ukázal, že skutečná osobnost má být citlivá, vnímavá a lidská...

Tvůj Ondra Kepka

Ondřek Kepka a Karel Čáslavský
Stáhnout
Ondřek Kepka a Karel Čáslavský
Stáhnout
Ondřejova filmová škola

8. prosince 2011 bylo slavnostně uvedeno do života dlouho připravované DVD Ondřejova filmová škola, které ve 33 krocích odhalí tajemství dobrého krátkého videa/dokumentu. DVD je určeno pro všechny věkové skupiny i profesní obory.
Více informací o projektu na www.ondrejovafilmovaskola.cz. DVD koupíte v široké obchodní síti nebo přímo zde.

Bílé noci

Legendární rozhlasová adaptace režiséra Josefa Henkeho z roku 1966 vychází na CD.

Soukromé album: oživlé příběhy fotografií

9. listopadu 2010 vyšla druhá fotografická kniha Ondřeje Kepky s názvem Soukromé album: oživlé příběhy fotografií.
K příležitosti vydání knihy proběhla také putovní výstava Příběhy fotografií. (stále k dispozici - v případě zájmu pořádání výstavy nás prosím kontaktujte)

Království poezie

6. května 2010 vyšlo DVD Království poezie životní projekt herečky a recitátorky Gabriely Vránové, v němž se odráží její celoživotní vztah ke světové, ale především k české a slovenské poezii. Režie tohoto projektu se ujal Ondřej Kepka

Vyrobil: Martin Novotný, design: Jiří Šmíd