EN | DE
Ondřej Kepka - úvodní fotografie

Ondřej Kepka

Autorské a režijní práce

Vystudoval hranou režii pod vedením Dušana Kleina a Jitky Němcové. Během svých studií se potkal na FAMU s naprostou českou režisérskou elitou, za což je této škole dodnes vděčný. Nezapomenutelná byla setkání s Jiřím Svobodou, Evou Sadkovou, Otakarem Vávrou, Karlem Smyczkem, Jaromilem Jirešem, Otou Fukou, Jiřím Menzelem.

Sám vždy říkával, že má nejraději žánr psychologického detektivního filmu. V takovém duchu byl natočen i jeho celovečerní debut Spirála nenávisti.. Má rád western, který považuje za nejčistší filmový žánr. Proto si také pro svoji diplomovou bakalářskou práci zvolil portrét italského režiséra Sergia Leone.

Práci pro televizi nepovažuje za něco méně významného než práci filmovou. Věnoval se také přepisům divadelních představení na televizní obrazovku (Viola, DnV).

Paradoxně má za sebou nejvíce práce na poli dokumentaristickém. Zabývá se především tzv. poetickým dokumentem a portréty (Cesta ke slunci, Obyčejný život, Byla jsem na světě – Olga Scheinpflugová, Sobí ráno – Emil Sirotek). Především však musí jít o klidná témata, rozhodně není investigativním reportérem.

Nebrání se ani práci v reklamě

Spolu s kameramanem a přítelem Emilem Sirotkem natočil dva spoty pro linku bezpečí Nadace Naše dítě a dva roky vytvářel spoty pro firmu Nestlé.

Profesionální filmografie

Ondřejova filmová škola

8. prosince 2011 bylo slavnostně uvedeno do života dlouho připravované DVD Ondřejova filmová škola, které ve 33 krocích odhalí tajemství dobrého krátkého videa/dokumentu. DVD je určeno pro všechny věkové skupiny i profesní obory.
Více informací o projektu na www.ondrejovafilmovaskola.cz. DVD koupíte v široké obchodní síti nebo přímo zde.

Bílé noci

Legendární rozhlasová adaptace režiséra Josefa Henkeho z roku 1966 vychází na CD.

Soukromé album: oživlé příběhy fotografií

9. listopadu 2010 vyšla druhá fotografická kniha Ondřeje Kepky s názvem Soukromé album: oživlé příběhy fotografií.
K příležitosti vydání knihy proběhla také putovní výstava Příběhy fotografií. (stále k dispozici - v případě zájmu pořádání výstavy nás prosím kontaktujte)

Království poezie

6. května 2010 vyšlo DVD Království poezie životní projekt herečky a recitátorky Gabriely Vránové, v němž se odráží její celoživotní vztah ke světové, ale především k české a slovenské poezii. Režie tohoto projektu se ujal Ondřej Kepka

Vyrobil: Martin Novotný, design: Jiří Šmíd