EN | DE
Ondřej Kepka - úvodní fotografie

Ondřej Kepka

Herecké role

Absolvoval herectví (1992) na Divadelní fakultě AMU jako Danny Smiřický v adaptaci románu J. Škvoreckého Mirákl. Jeho pedagogy byli například: Boris Rösner, Jana Hlaváčová, Jaroslav Satoranský a jiní.

Již od malinka měl příležitosti pracovat v televizi, filmu, dabingu a v rozhlase, hostoval v Realistickém divadle, v Divadle na Vinohradech, v Divadle Pod Palmovkou a v divadle Gag Borise Hybnera.

Od šesti let účinkuje v televizi a ve filmu (Tetinka -1976, Arabela - 1980, Čas strachu a statečnosti, Všichni za jednoho a Maska - hlavní role spolu s Danou Medřickou, Synové a dcery Jakuba skláře...).

Účinkuje v dabingu, z poslední doby jmenujme například seriály Malý bílý koníček, Sněžná řeka, Ti druzí, Sága rodu Forsytů, St. Tropez (2004) nebo významné role ve filmech Vítězové, Zelňačka, Mrchožrouti...

Od malinka pracuje pro rozhlas. Natáčí pohádky, rozhlasové hry, dramatizované četby, poezii (byl členem DRDS): Anděl a kniha rekordů (podle D. Fischerové), Oko mrtvého, Pouští a pralesem…

Pro Supraphon natočil (mimo jiné) Dva roky prázdnin (Costar) a Záhadu hlavolamu (Velký Vont), oba tituly vydány v reedici.

Získal cenu Prix Bohemia za herecký rozhlasový výkon (hra Dutopěvec nebo exot?)

V poslední době natočil v režii Tomáše Vondrovice již druhý díl dramatizované četby Lovci mamutů (spolu s Petrem Kostkou, Bronislavem Poloczkem a Michalem Dlouhým), vydal Supraphon (2002, 2003), a v témže vydavatelství i čtvrtý díl populární četby o Krtkovi (2003)

Spolupracuje s divadlem Spejbla a Hurvínka (dvě CD - vydavatelství Supraphon, režie Jiří Menzel a Jan Fuchs).

Věnuje se též moderování. V poslední době jde například o autorský cyklus ZOOM - ČT 1999, kde vystupuje v roli moderátora, ale i spoluautora scénáře toho populárně-naučného cyklu pro filmaře amatéry.

Pro ČT byl v roce 1999 natočen portrét z cyklu Osudy hvězd - Honzík (rež: A. Majsterovičová)

V roce 2002 natočil významnou menší roli v TV filmu Jiný člověk režiséra Petra Slavíka, který měl premiéru v dubnu 2004.

Nejznámější je jeho malý a velký Honzík v seriálech o Arabele režiséra Václava Vorlíčka (Arabela - 1980, Arabela se vrací - 1993)

V současné době účinkuje v poetickém pořadu Obnov svou sílu, lásko (spolu s Taťjanou Medveckou přednáší sonety Williama Shakespeara, za spolupráce harfenistky Kateřiny Englichové a mezzosopranistky Karoliny Berkové), organizuje agentura ArcoDiva. (popis projektu)

V brzké době by se měl Ondřej Kepka po delší odmlce objevit i na jevišti v české premiéře nové francouzské hry (podrobnosti jsou však zatím tajemstvím...).

V roce 2005 měla premiéru nová poetická koláž O lásce, o slovech, o písních (opět agentura ArcoDiva), která se dotýká české, moravské, slovenské a maďarské poezie a písní. Program navazuje na úspěšnou spolupráci s harfenistkou Kateřinou Englichovou, dále se tentokrát setkáte s Gabrielou Vránovou a mezzosopranistkou Veronikou Hajnovou.

Ondřejova filmová škola

8. prosince 2011 bylo slavnostně uvedeno do života dlouho připravované DVD Ondřejova filmová škola, které ve 33 krocích odhalí tajemství dobrého krátkého videa/dokumentu. DVD je určeno pro všechny věkové skupiny i profesní obory.
Více informací o projektu na www.ondrejovafilmovaskola.cz. DVD koupíte v široké obchodní síti nebo přímo zde.

Bílé noci

Legendární rozhlasová adaptace režiséra Josefa Henkeho z roku 1966 vychází na CD.

Soukromé album: oživlé příběhy fotografií

9. listopadu 2010 vyšla druhá fotografická kniha Ondřeje Kepky s názvem Soukromé album: oživlé příběhy fotografií.
K příležitosti vydání knihy proběhla také putovní výstava Příběhy fotografií. (stále k dispozici - v případě zájmu pořádání výstavy nás prosím kontaktujte)

Království poezie

6. května 2010 vyšlo DVD Království poezie životní projekt herečky a recitátorky Gabriely Vránové, v němž se odráží její celoživotní vztah ke světové, ale především k české a slovenské poezii. Režie tohoto projektu se ujal Ondřej Kepka

Vyrobil: Martin Novotný, design: Jiří Šmíd